Rok 2020

Rok 2020. Rok kovové krysy. Rok nových začátků.

Wohoo!!

Někdo by mohl říct, že na článek o tomto roce už je pozdě, když už je v plném proudu. Za mě není nikdy pozdě. Podívejme se tedy na tento rok plný příležitostí.

Začalo nám nové dvanáctiletí, nový cyklus, a to v energii kovu, která nám letos přináší daný řád a pravidla. Přináší nám spravedlnost.

Končí tedy doba nespravidelnosti, kterou jsme mohli dříve pociťovat a bude nám dáno podle našich činů. Jedná se ale o spravedlnost božskou, ne lidskou, takže dostaneme to, co si zasloužíme, a k tomu ještě navíc to, co potřebujeme. A jako vždy, ač nám to prvotně může přijít jako něco špatného, je to to nejlepší, co právě teď potřebujeme zažít.

V případě, že nebudeme tato pravidla a řád dodržovat, přijde trest. Stejně jako odměna, když budeme opravdoví, tedy sami sebou.

Tento rok je velmi aktivní a rychlý, jak už jsme si mohli všimnout. Pocítíme-li tedy, že je na nás tempo až moc rychlé, nezapomeňme se zastavit a zklidnit. I když to tak nevypadá, za těch pár minut, co si uděláme pro sebe, nám opravdu nic neuteče, ba naopak. Nabereme potřebnou sílu a vrátíme se zpět k sobě, ke své podstatě.

Jak na to? Každý relaxujeme jinak. Někomu pomůže dechové cvičení, někomu meditace či jóga a někomu jinému dokonce krátký spánek. Já osobně, když nestíhám a cítím, jak mi vše utíká pod rukama, úkoly a plány mi běhají v hlavě a já nevím, z jakého konce začít, zastavím se. Zrovna tam, kde jsem, se prostě fyzicky zastavím, zavřu oči a několikrát se z hluboka nadechnu a vydechnu, až zklidním tělo i mysl. Potom zaměřím svůj pohled na to, co mě v přítomném okamžiku zaujme (budova, strom, člověk, pták…) a věnuji tomu celou svou pozornost. Takhle se zklidním a dám si takový malý restart. Je to pro mě rychlá pomoc v nouzi. Takže nezapomínejme i na ty pravidelné rituálky sami se sebou. Vědomě a pravidelně si zdobme svůj vnitřní chrám.

Minulý rok byl v čínském znamení rok vepře. Když se pozastavím a ohlédnu se za minulým rokem, tak to byl vepřík jak vyšitý. A proto přechod z vepře na aktivní krysu může být pro některé opravdu náročný a až moc veliký skok. Proto jsou tyto zastavení pro nás důležitá. Teď to bude o to silnější. Voda, která je přirozeně spjata s krysou, totiž přináší emoci strachu, která se v energii kovu mění na agresivitu. A když se necítíme dobře v sobě, sami se sebou a jsme nespokojení, frustrovaní, znechucení či zastrašení z toho, co nevíme, čeho se bojíme atd., tak se to v nás i na nás projeví. Krysa je z venku holka silná, ale vevnitř je to bytost citlivá.

Po vepříkovi nás s nástupem krysy také opouští závislost na jídle. Letos se nám tedy může dařit i v hubnutí nabytých kil, ale jako u všeho, k čemu je tento rok nakloněný, musí to být naše rozhodnutí a musíme pro to něco udělat.

Rok 2020 je velmi silný v dosažení cíle. Pokud dáme kryse jasný cíl, dosáhne(me) ho. Nikde nebude kličkovat, nezasekne se u zdi či klopýtnutí, problém prostě obejde či vyřeší a půjde dál. Vždy si najde cestu, jak dosáhnout daného cíle. Tedy s již už zmiňovanou snahou. Ale nebojme se, celý vesmír nám bude přát. I dle astrologie bude velká sebedisciplína, která se po celý rok bude střídat s motivací. Další roky nebudou tak štědré, takže je dobré si letos pěkně máknout a nahrabat si zásoby na další roky. Jestliže kryse nedáme žádný cíl, necháme si protéct veliký potenciál tohoto roku mezi prsty. Takže pojď do toho, letos se prostě nespokojíš s málem 😉 💪

Ač to tak možná nevypadá, jaro je klidnější, než bude zbytek roku. Je uvolněnější, věci lehčeji plynou, pozitivně a klidně bez velké disciplíny. Zbytek roku ale bude třeba více zapracovat na svém cíli. Ano, ještě více, než na jaře. Nebojte, půjde to. Teď v březnu se nám kumuluje hodně energie, která bude transformační. Takže jestliže ji na nás bude moc, prostě bouchneme a užijeme si citový uragán.

Cítíte to? Já teda ohromně a moc mě to baví. Díky tomu budeme krásně pročištění na duben, kdy bychom se měli otevřít tomu, co přichází a jít do toho naplno. Dlouho ale neotálejme, jinak nám ta pravá příležitost může utéct. Bude to nejlepší měsíc pro akci – reakci, tedy pro to, že když něco uděláme, dostaneme odměnu. Když pochopíme, kam nás tento rok chce dostat a půjdeme do toho naplno, dosáhneme svého cíle.

Od druhé poloviny roku můžeme začít pociťovat různé ohlasy našich strachů. Začneme pochybovat o sobě a našich schopnostech a jak už jsem zmiňovala, jestliže toto vnitřní napětí nebudeme v sobě léčit, bude se proměňovat v agresivitu. Dostaneme tedy krásnou příležitost naučit se vědomě pracovat s našimi strachy a láskyplně je rozpouštět. Je důležité, abychom sladili naše činy s našimi hodnotami, tedy dělat to, čemu věříme, aby neměl kde vzniknout prostor nenaplněnosti a výčitek, který se potom lehce změní v agresivitu. Na venek vyleze vše, co máme vevnitř, nepůjde to jinak, než tak, že budeme zcela opravdoví.

Možná jste to také pocítili, ale minulé roky byly hodně o karmické očistě. Byly to různé očisty, které nás měli dovést do tohoto bodu, do bodu očištění všeho a vstoupení do nového období v celé své opravdovosti, čistotě a lásce. První letošní půl rok bude tedy ještě o karmických očistách, potom ale přijde dlouho očekávaná energie zúčtování. To, co jsme nestihli či nezvládli zpracovat, se nám projeví v tom, co se nám bude dít. Budeme dostávat vše, co jsme si nastřádali v tomto i v předchozích životech, to, co si táhneme generačně i v rodových liniích, prostě vše, co se potřebuje přetvořit. Přijdou příležitosti, kdy všechno vyleze na povrch, i když nám to třeba dříve vůbec nešlo dostat ven, a vyléčit to.

V druhé polovině roku se nám tedy bude projevovat nevyčištěná karma, která ovlivňuje tok energie. Dokud ji nepochopíme, neprožijeme, nevyřešíme, energie nebude moci volně proudit. Tato možnost očištění od karmických řetězů přichází jednou za 18 let, ale my jsme toho schopni většinou jednou za život, v období, kdy jsme v takové síle a produktivitě, že „na to máme“. Víte, jak se říká, že boží mlýny melou? Tak toto bude období, kdy prostě domelou a my dostaneme ve všech aspektech našeho života to, co si opravdu zasloužíme.

Svět potřebuje viditelné cíle, ale nemyslím tím ty vnější. Třeba dát si za cíl být dobrým člověkem. Hodnoty tohoto roku, které potřebujeme jsou čistota, přirozenost a opravdovost. Jakmile je něco v našem životě, co je falešné, je to vidět. Vyleze to napovrch a všichni to na nás uvidí.

Takže mi nezbývá nic jiného, než vám popřát krásný rok 2020. Nechť najdete své opravdové, krásné já a už nikdy ho nebudete chtít nutit do něčeho jiného. Užijme si tento rok naplno

 

Žiji svůj život. Celý, opravdový a zářivý. Věnuji se sebeléčení a seberozvoji duše a těla. Pomocí mého přirozeného citu k naslouchání, léčení a hledání cesty, lidem pomáhám, jak naplnit svůj život láskou a být svými vlastními tvůrci. Něco o mně si můžeš přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.